S32B0C-P02MTS0-6000
ODU
Product No:
S32B0C-P02MTS0-6000
Description:
ODU MINI-SNAP PLUG, STY 3, SZ 2,
Features Backshell
Shielding Unshielded
Shell Finish Chrome over Nickel
Cable Opening 0.217" ~ 0.236" (5.50mm ~ 6.00mm)
Product Status Active
Shell Material Brass
Voltage Rating 600V
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Shell Size, MIL -
Contact Material Brass
Base Product Number S32B0C-P
Number of Positions 2
Shell Size - Insert 2
Current Rating (Amps) 24A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C