S32B0C-P03MSN0-8500
ODU
Product No:
S32B0C-P03MSN0-8500
Description:
ODU MINI-SNAP SERIES B STRAIGHT
Features Backshell
Shielding Shielded
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.315" ~ 0.335" (8.00mm ~ 8.50mm)
Product Status Active
Shell Material Copper Alloy
Voltage Rating -
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Shell Size, MIL -
Contact Material Copper Alloy
Number of Positions 3
Shell Size - Insert 2
Current Rating (Amps) 16A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C