S32B0C-P14MFD0-5500
ODU
Product No:
S32B0C-P14MFD0-5500
Orientation 0
Termination Solder Cup
Applications Industrial, Medical, Military, Testing Equipment & Measurement
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.197" ~ 0.217" (5.00mm ~ 5.50mm)
Number of Positions 14
Shell Size - Insert 2
Current Rating (Amps) 6A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C