S32B0C-P18MFD0-7500
ODU
Product No:
S32B0C-P18MFD0-7500
Orientation 0
Termination Solder Cup
Applications Industrial, Medical, Military, Testing Equipment & Measurement
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.276" ~ 0.295" (7.00mm ~ 7.50mm)
Number of Positions 18
Shell Size - Insert 2
Current Rating (Amps) 6A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C