S32B0C-P19MFG0-8000
ODU
Product No:
S32B0C-P19MFG0-8000
Orientation 0
Termination Solder Cup
Applications Industrial, Medical, Military, Testing Equipment & Measurement
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.276" ~ 0.315" (7.00mm ~ 8.00mm)
Number of Positions 19
Shell Size - Insert 2
Current Rating (Amps) 7.5A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C