S32BAC-P14MFD0-7000
ODU
Product No:
S32BAC-P14MFD0-7000
Orientation A
Termination Solder Cup
Applications Industrial, Medical, Military, Testing Equipment & Measurement
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.256" ~ 0.276" (6.50mm ~ 7.00mm)
Number of Positions 14
Shell Size - Insert 2
Current Rating (Amps) 6A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C