S32BAC-P18PFG0-6000
ODU
Product No:
S32BAC-P18PFG0-6000
Orientation A
Termination Crimp
Applications Industrial, Medical, Military, Testing Equipment & Measurement
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.217" ~ 0.236" (5.50mm ~ 6.00mm)
Number of Positions 18
Shell Size - Insert 2
Current Rating (Amps) 7.5A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C