S32BAC-P19MFD0-9000
ODU
Product No:
S32BAC-P19MFD0-9000
Orientation A
Termination Solder Cup
Applications Industrial, Medical, Military, Testing Equipment & Measurement
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.335" ~ 0.354" (8.50mm ~ 9.00mm)
Number of Positions 19
Shell Size - Insert 2
Current Rating (Amps) 6A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C