S33F1C-P24MFG0-7500
ODU
Product No:
S33F1C-P24MFG0-7500
Description:
ODU MINI-SNAP PLUG, SZ 3, SER F,
Shell Finish Chrome over Nickel
Cable Opening 0.276" ~ 0.295" (7.00mm ~ 7.50mm)
Shell Material Brass
Voltage Rating 300V
Base Product Number S33F1C-P
Number of Positions 24
Shell Size - Insert 3
Current Rating (Amps) 7.5A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C