S33F1C-P27MFG0-9500
ODU
Product No:
S33F1C-P27MFG0-9500
Description:
ODU MINI-SNAP PLUG, STY 3, SZ 3,
Shell Finish Chrome over Nickel
Cable Opening 0.354" ~ 0.374" (9.00mm ~ 9.50mm)
Shell Material Brass
Voltage Rating 300V
Base Product Number S33F1C-P
Number of Positions 27
Shell Size - Insert 3
Current Rating (Amps) 7.5A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C