S342N100J302CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
S342N100J302CT
Description:
CAP CER 10PF 250V C0G/NP0 1808
User Guide
Mfr Walsin Technology Corporation
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Ratings X2
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 10 pF
Applications Safety
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.061" (1.55mm)
Voltage - Rated 250VAC
Size / Dimension 0.177" L x 0.080" W (4.50mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C