S3483R-330M
API Delevan Inc.
Product No:
S3483R-330M
Description:
FIXED IND 33UH 0.75MA 192MOHM SM
Type Drum Core, Wirewound
Series S3483R
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Q @ Freq -
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Inductance 33 µH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Product Status Active
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.283" L x 0.283" W (7.20mm x 7.20mm)
DC Resistance (DCR) 250mOhm Max
Current Rating (Amps) 720 mA
Height - Seated (Max) 0.138" (3.50mm)
Operating Temperature -20°C ~ 85°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 0.75mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz