S3AF1C-P10MFG0-4000
ODU
Product No:
S3AF1C-P10MFG0-4000
Shell Finish Chrome over Nickel
Cable Opening 0.138" ~ 0.157" (3.50mm ~ 4.00mm)
Shell Material Brass
Voltage Rating 300V
Base Product Number S3AF1C-P
Number of Positions 10
Shell Size - Insert 1.5
Current Rating (Amps) 7.5A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C