S3AF1C-P19MCC0-3000
ODU
Product No:
S3AF1C-P19MCC0-3000
Shell Finish Chrome over Nickel
Cable Opening 0.098" ~ 0.118" (2.50mm ~ 3.00mm)
Shell Material Brass
Voltage Rating 333V
Base Product Number S3AF1C-P
Number of Positions 19
Shell Size - Insert 1.5
Current Rating (Amps) 4A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C