S40BAC-P06MCC0-500S
ODU
Product No:
S40BAC-P06MCC0-500S
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.177" ~ 0.197" (4.50mm ~ 5.00mm)
Number of Positions 6
Shell Size - Insert 0
Current Rating (Amps) 4A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C