S40F1C-P03MJG0-250S
ODU
Product No:
S40F1C-P03MJG0-250S
Description:
ODU MINI-SNAP STRAIGHT PLUG, SZ0
Features Backshell, Strain Relief
Shielding Unshielded
Shell Finish Chrome over Nickel
Cable Opening 0.079" ~ 0.098" (2.00mm ~ 2.50mm)
Shell Material Brass
Voltage Rating 400V
Base Product Number S40F1C-P
Number of Positions 3
Shell Size - Insert 0
Current Rating (Amps) 7.5A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C