S40F1C-P03MJG0-450S
ODU
Product No:
S40F1C-P03MJG0-450S
Description:
CONN PLUG MALE 3P GOLD SLDR CUP
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 8
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Features Backshell, Strain Relief
Shielding Shielded
Shell Finish Chrome over Nickel
Cable Opening 0.157" ~ 0.177" (4.00mm ~ 4.50mm)
Shell Material Brass
Voltage Rating -
Base Product Number S40F1C-P
Number of Positions 3
Shell Size - Insert 0
Current Rating (Amps) 7.5A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C