S41F1C-P02MPH0-150S
ODU
Product No:
S41F1C-P02MPH0-150S
Description:
ODU MINI-SNAP STRAIGHT PLUG, SZ1
Shell Finish Chrome over Nickel
Cable Opening 0.039" ~ 0.059" (1.00mm ~ 1.50mm)
Shell Material Brass
Voltage Rating 550V
Base Product Number S41F1C-P
Number of Positions 2
Shell Size - Insert 1
Current Rating (Amps) 12A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C