S41F1C-P02MPH0-200S
ODU
Product No:
S41F1C-P02MPH0-200S
Description:
ODU MINI-SNAP STRAIGHT PLUG, SZ1
Shell Finish Chrome over Nickel
Cable Opening 0.059" ~ 0.079" (1.50mm ~ 2.00mm)
Shell Material Brass
Voltage Rating 550V
Base Product Number S41F1C-P
Number of Positions 2
Shell Size - Insert 1
Current Rating (Amps) 12A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C