S41F1C-P03MPH0-500S
ODU
Product No:
S41F1C-P03MPH0-500S
Description:
CONN PLUG MALE 3P GOLD SLDR CUP
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 2
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Features Backshell, Strain Relief
Shielding Shielded
Shell Finish Chrome over Nickel
Cable Opening 0.177" ~ 0.197" (4.50mm ~ 5.00mm)
Shell Material Brass
Voltage Rating -
Base Product Number S41F1C-P
Number of Positions 3
Shell Size - Insert 1
Current Rating (Amps) 12A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C