S41F1C-P04MJG0-450S
ODU
Product No:
S41F1C-P04MJG0-450S
Description:
ODU MINI-SNAP PLUG, SZ 1, SER F,
Shell Finish Chrome over Nickel
Cable Opening 0.157" ~ 0.177" (4.00mm ~ 4.50mm)
Shell Material Brass
Voltage Rating 500V
Base Product Number S41F1C-P
Number of Positions 4
Shell Size - Insert 1
Current Rating (Amps) 7.5A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C