S41F1C-P04MJG0-500S
ODU
Product No:
S41F1C-P04MJG0-500S
Description:
ODU MINI-SNAP STRAIGHT PLUG, SZ1
Shell Finish Chrome over Nickel
Cable Opening 0.177" ~ 0.197" (4.50mm ~ 5.00mm)
Shell Material Brass
Voltage Rating 500V
Base Product Number S41F1C-P
Number of Positions 4
Shell Size - Insert 1
Current Rating (Amps) 7.5A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C