S41F1C-P12MCC0-300S
ODU
Product No:
S41F1C-P12MCC0-300S
Description:
ODU MINI-SNAP STRAIGHT PLUG, SZ1
Shell Finish Chrome over Nickel
Cable Opening 0.098" ~ 0.118" (2.50mm ~ 3.00mm)
Shell Material Brass
Voltage Rating 366V
Base Product Number S41F1C-P
Number of Positions 12
Shell Size - Insert 1
Current Rating (Amps) 4A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C