S42B0C-P18MFG0-700S
ODU
Product No:
S42B0C-P18MFG0-700S
Orientation 0
Termination Solder Cup
Applications Industrial, Medical, Military, Testing Equipment & Measurement
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.256" ~ 0.276" (6.50mm ~ 7.00mm)
Number of Positions 18
Shell Size - Insert 2
Current Rating (Amps) 7.5A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C