S42BAC-P08MJG0-800S
ODU
Product No:
S42BAC-P08MJG0-800S
Orientation A
Termination Solder Cup
Applications Industrial, Medical, Military, Testing Equipment & Measurement
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.276" ~ 0.315" (7.00mm ~ 8.00mm)
Number of Positions 8
Shell Size - Insert 2
Current Rating (Amps) 7.5A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C