S42BAC-P12PFG0-900S
ODU
Product No:
S42BAC-P12PFG0-900S
Orientation A
Termination Crimp
Applications Industrial, Medical, Military, Testing Equipment & Measurement
Shell Finish Chrome
Cable Opening 0.335" ~ 0.354" (8.50mm ~ 9.00mm)
Number of Positions 12
Shell Size - Insert 2
Current Rating (Amps) 7.5A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C