S43F1C-P12MPH0-900S
ODU
Product No:
S43F1C-P12MPH0-900S
Description:
ODU MINI-SNAP PLUG, STY 4, SZ 3,
Shell Finish Chrome over Nickel
Cable Opening 0.335" ~ 0.354" (8.50mm ~ 9.00mm)
Shell Material Brass
Voltage Rating 450V
Base Product Number S43F1C-P
Number of Positions 12
Shell Size - Insert 3
Current Rating (Amps) 12A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C