S43F1C-P18MJG0-400S
ODU
Product No:
S43F1C-P18MJG0-400S
Description:
ODU MINI-SNAP STRAIGHT PLUG, SZ3
Shell Finish Chrome over Nickel
Cable Opening 0.138" ~ 0.157" (3.50mm ~ 4.00mm)
Shell Material Brass
Voltage Rating 366V
Base Product Number S43F1C-P
Number of Positions 18
Shell Size - Insert 3
Current Rating (Amps) 7.5A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C