S43F1C-P27MFG0-350S
ODU
Product No:
S43F1C-P27MFG0-350S
Description:
ODU MINI-SNAP STRAIGHT PLUG, SZ3
Shell Finish Chrome over Nickel
Cable Opening 0.118" ~ 0.138" (3.00mm ~ 3.50mm)
Shell Material Brass
Voltage Rating 300V
Base Product Number S43F1C-P
Number of Positions 27
Shell Size - Insert 3
Current Rating (Amps) 7.5A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C