S4924-101K
API Delevan Inc.
Product No:
S4924-101K
Description:
FIXED IND 100NH 3.9A 25 MOHM SMD
Ratings -
Q @ Freq 50 @ 25MHz
Shielding Shielded
Tolerance ±10%
Inductance 100 nH
Product Status Active
Material - Core Phenolic
Size / Dimension 0.505" L x 0.240" W (12.82mm x 6.09mm)
DC Resistance (DCR) 25mOhm Max
Current Rating (Amps) 3.9 A
Height - Seated (Max) 0.220" (5.58mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 450MHz
Current - Saturation (Isat) 3.9A
Inductance Frequency - Test 25 MHz