S4924-104K
API Delevan Inc.
Product No:
S4924-104K
Description:
FIXED IND 100UH 312MA 3.12OHM SM
Ratings -
Q @ Freq 50 @ 2.5MHz
Shielding Shielded
Tolerance ±10%
Inductance 100 µH
Product Status Active
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.505" L x 0.240" W (12.82mm x 6.09mm)
DC Resistance (DCR) 3.12Ohm Max
Current Rating (Amps) 312 mA
Height - Seated (Max) 0.220" (5.58mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 10MHz
Current - Saturation (Isat) 113mA
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz