S4924-153J
API Delevan Inc.
Product No:
S4924-153J
Description:
FIXED IND 15UH 618MA 800MOHM SMD
Ratings -
Q @ Freq 45 @ 2.5MHz
Shielding Shielded
Tolerance ±5%
Inductance 15 µH
Product Status Active
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
DC Resistance (DCR) 800mOhm Max
Current Rating (Amps) 618 mA
Height - Seated (Max) 0.230" (5.84mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 49MHz
Current - Saturation (Isat) 300mA
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz