S4924-221H
API Delevan Inc.
Product No:
S4924-221H
Description:
FIXED IND 220NH 2.385A 67MOHM SM
Ratings -
Q @ Freq 49 @ 25MHz
Shielding Shielded
Tolerance ±3%
Inductance 220 nH
Product Status Active
Material - Core Phenolic
Size / Dimension 0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
DC Resistance (DCR) 67mOhm Max
Current Rating (Amps) 2.385 A
Height - Seated (Max) 0.230" (5.84mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 325MHz
Current - Saturation (Isat) 2.385A
Inductance Frequency - Test 25 MHz