S4924-334K
API Delevan Inc.
Product No:
S4924-334K
Description:
FIXED IND 330UH 218MA 6.4OHM SMD
Ratings -
Q @ Freq 55 @ 790kHz
Shielding Shielded
Tolerance ±10%
Inductance 330 µH
Product Status Active
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.505" L x 0.240" W (12.82mm x 6.09mm)
DC Resistance (DCR) 6.4Ohm Max
Current Rating (Amps) 218 mA
Height - Seated (Max) 0.220" (5.58mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 6.5MHz
Current - Saturation (Isat) 55mA
Inductance Frequency - Test 790 kHz