S4924-473K
API Delevan Inc.
Product No:
S4924-473K
Description:
FIXED IND 47UH 380MA 2.11OHM SMD
Type -
Series S4924
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Q @ Freq 50 @ 2.5MHz
Shielding Shielded
Tolerance ±10%
Inductance 47 µH
Product Status Active
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.505" L x 0.240" W (12.82mm x 6.09mm)
DC Resistance (DCR) 2.11Ohm Max
Current Rating (Amps) 380 mA
Height - Seated (Max) 0.220" (5.58mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 27MHz
Current - Saturation (Isat) 135mA
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz