S4924-681H
API Delevan Inc.
Product No:
S4924-681H
Description:
FIXED IND 680NH 915MA 450MOHM SM
Type -
Series S4924
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Q @ Freq 42 @ 25MHz
Shielding Shielded
Tolerance ±3%
Inductance 680 nH
Product Status Active
Material - Core Phenolic
Size / Dimension 0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
DC Resistance (DCR) 450mOhm Max
Current Rating (Amps) 915 mA
Height - Seated (Max) 0.230" (5.84mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 190MHz
Current - Saturation (Isat) 915mA
Inductance Frequency - Test 25 MHz