S4924-823J
API Delevan Inc.
Product No:
S4924-823J
Description:
FIXED IND 82UH 342MA 2.44OHM SMD
Type -
Series S4924
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Q @ Freq 50 @ 2.5MHz
Shielding Shielded
Tolerance ±5%
Inductance 82 µH
Product Status Active
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
DC Resistance (DCR) 2.44Ohm Max
Current Rating (Amps) 342 mA
Height - Seated (Max) 0.230" (5.84mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 10.5MHz
Current - Saturation (Isat) 120mA
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz