S4924R-123K
API Delevan Inc.
Product No:
S4924R-123K
Description:
FIXED IND 12UH 440MA 2 OHM SMD
Type -
Series S4924R
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Q @ Freq 55 @ 2.5MHz
Shielding Shielded
Tolerance ±10%
Inductance 12 µH
Product Status Active
Material - Core Iron
Size / Dimension 0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
DC Resistance (DCR) 2Ohm Max
Current Rating (Amps) 440 mA
Height - Seated (Max) 0.230" (5.84mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 44MHz
Current - Saturation (Isat) 440mA
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz