S4924R-821J
API Delevan Inc.
Product No:
S4924R-821J
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Description:
FIXED IND 820NH 800MA 590MOHM SM
User Guide
Mfr API Delevan Inc.
Type -
Series S4924R
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Q @ Freq 40 @ 25MHz
Shielding Shielded
Tolerance ±5%
Inductance 820 nH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Product Status Active
Material - Core Phenolic
Size / Dimension 0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
DC Resistance (DCR) 590mOhm Max
Current Rating (Amps) 800 mA
Height - Seated (Max) 0.230" (5.84mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 180MHz
Current - Saturation (Isat) 800mA
Inductance Frequency - Test 25 MHz