S4AF1C-P12MFG0-550S
ODU
Product No:
S4AF1C-P12MFG0-550S
Description:
ODU MINI-SNAP PLUG, STY 4, SZ 1.
Shell Finish Chrome over Nickel
Cable Opening 0.197" ~ 0.217" (5.00mm ~ 5.50mm)
Shell Material Brass
Voltage Rating 300V
Base Product Number S4AF1C-P
Number of Positions 12
Shell Size - Insert 1.5
Current Rating (Amps) 7.5A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C