S4AF1C-P19MCC0-450S
ODU
Product No:
S4AF1C-P19MCC0-450S
Description:
ODU MINI-SNAP PLUG, STY 4, SZ 1.
Shell Finish Chrome over Nickel
Cable Opening 0.157" ~ 0.177" (4.00mm ~ 4.50mm)
Shell Material Brass
Voltage Rating 333V
Base Product Number S4AF1C-P
Number of Positions 19
Shell Size - Insert 1.5
Current Rating (Amps) 4A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C