S4AF1C-P19MCC0-500S
ODU
Product No:
S4AF1C-P19MCC0-500S
Description:
ODU MINI-SNAP STRAIGHT PLUG, SZ1
Shell Finish Chrome over Nickel
Cable Opening 0.177" ~ 0.197" (4.50mm ~ 5.00mm)
Shell Material Brass
Voltage Rating 333V
Base Product Number S4AF1C-P
Number of Positions 19
Shell Size - Insert 1.5
Current Rating (Amps) 4A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C