SA101C472JAA
KYOCERA AVX
Product No:
SA101C472JAA
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 4700PF 100V X7R AXIAL
User Guide
Mfr KYOCERA AVX
Series SpinGuard® SA
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style Straight
Capacitance 4700 pF
Applications General Purpose
Lead Spacing -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Axial
Product Status Active
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C