
KYOCERA AVX
Product No:
SA105C103JAR
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 10000PF 50V X7R AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.494
0.494
10
0.35055
3.5055
50
0.26467
13.2335
100
0.230565
23.0565
500
0.170791
85.3955
1000
0.14517
145.17
2500
0.136629
341.5725
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | KYOCERA AVX |
| Series | SpinGuard® SA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±5% |
| Lead Style | Straight |
| Capacitance | 10000 pF |
| Applications | General Purpose |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | - |
| Voltage - Rated | 50V |
| Size / Dimension | 0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | X7R |