Home / TVS Diodes / SA15CA-E3/54
SA15CA-E3/54
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Product No:
SA15CA-E3/54
Description:
TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO204AC
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 8573
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Series TransZorb®
Package Tape & Reel (TR)
Package / Case DO-204AC, DO-15, Axial
Product Status Active
Power - Peak Pulse 500W
Base Product Number SA15
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Supplier Device Package DO-204AC (DO-15)
Voltage - Breakdown (Min) 16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 24.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 20.5A