SA301A222JAR
KYOCERA AVX
Product No:
SA301A222JAR
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 2200PF 100V NP0 AXIAL
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 4302
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr KYOCERA AVX
Series SpinGuard® SA
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style Straight
Capacitance 2200 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Axial
Product Status Active
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.150" Dia x 0.290" L (3.81mm x 7.37mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C