SA305C224KAR
KYOCERA AVX
Product No:
SA305C224KAR
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 0.22UF 50V X7R AXIAL
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 1480
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr KYOCERA AVX
Series SpinGuard® SA
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style Straight
Capacitance 0.22 µF
Applications General Purpose
Lead Spacing -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Axial
Product Status Active
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.150" Dia x 0.290" L (3.81mm x 7.37mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C