SA30A-E3/1
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Product No:
SA30A-E3/1
Package:
DO-204AC (DO-15)
Batch:
Datasheet:
Description:
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO204AC
User Guide
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Type Zener
Series TransZorb®
Package Bulk
Applications General Purpose
Mounting Type Through Hole
Package / Case DO-204AC, DO-15, Axial
Product Status Obsolete
Power - Peak Pulse 500W
Base Product Number SA30
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Power Line Protection No
Capacitance @ Frequency -
Supplier Device Package DO-204AC (DO-15)
Unidirectional Channels 1
Voltage - Breakdown (Min) 33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 48.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 30V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 10A