SB2KAC-P12PFG2-650S
ODU
Product No:
SB2KAC-P12PFG2-650S
Shell Finish Chrome over Nickel
Cable Opening 0.236" ~ 0.256" (6.00mm ~ 6.50mm)
Shell Material Brass
Voltage Rating 48V
Base Product Number SB2KAC
Number of Positions 12
Shell Size - Insert 2
Current Rating (Amps) 7.5A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C