SB2KAC-P12PFG2-750S
ODU
Product No:
SB2KAC-P12PFG2-750S
STRAIGHT PLUG, STY SB, SER K, SZ
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 5
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Shell Finish Chrome over Nickel
Cable Opening 0.276" ~ 0.295" (7.00mm ~ 7.50mm)
Shell Material Brass
Voltage Rating 48V
Base Product Number SB2KAC
Number of Positions 12
Shell Size - Insert 2
Current Rating (Amps) 7.5A
Operating Temperature -40°C ~ 120°C